Jak wykonać nadruk?

Służymy pomocą podczas projektowania materiałów do druku płyt oraz opakowań.

Płyty CD i DVD stały się obecnie najbardziej popularnym nośnikiem informacji. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Dzięki usługom, jakie oferuje nasza firma mają Państwo szansę na stworzenie oryginalnego wyglądu swojej płyty, dzięki czemu będzie ona w stanie skutecznie przyciągnąć uwagę docelowej grupy odbiorców. Płyta stanie się także o wiele bardziej atrakcyjna i warta zapoznania się z jej treścią.

W ofercie naszej firmy można się spotkać z trzema różnymi technologiami nadruku. Jest to technologia nadruku sitodrukowego, offsetowego oraz cyfrowego UV. Różnice pomiędzy nimi związane są ze sposobem wykonania płyty oraz z wielkością nakładu. Przy nakładach od 50 do 2000 płyt nadruk wykonuje się w technologii sitodrukowej lub UV. Nadruk offsetowy wykonuje się przy nakładach powyżej 500 szt płyt. Nadruk sitodrukowy związany jest z relatywnie wysoką liniaturą ok. 110 lpi. Przy nadruku offsetowym liniatura wynosi około 200 lpi.

Nadruki na płyty oferowane przez naszą firmę dają możliwość wykorzystania pełnej palety barw z wzornika CMYK lub PANTONE. W technologii offsetowej nadruki mogą być realizowane na płytach tłoczonych lub nagrywalnych.

Oferujemy państwu sposobność przygotowania przykładowego nadruku przez naszą firmę. Klient również ma możliwość przygotowania projektu we własnym zakresie. W takim przypadku koniecznie należy pamiętać o kilku niezwykle ważnych zasadach. Pierwsza z nich mówi o tym, że elementy rastrowe, a więc zdjęcia lub bitmapy koniecznie powinny posiadać rozdzielczość, która będzie adekwatna do liniatury druku. Przykładowo przy technologii sitodruku liniatura wynosi 110 dpi to wówczas rozdzielczość obrazu powinna wynosić minimum 250 dpi w skali 1:1. Druga zasada związana z samodzielnym przygotowaniem projektu związana jest z elementami typograficznymi, czyli z czcionkami, które na potrzeby tworzenia nadruku muszą być zamienione na krzywe. Trzeba pamiętać także o tym, że paleta barw CMYK lub PANTONE zawsze ogranicza kolorystykę projektów wektorowych. Finalne projekty, które są przygotowane do nadruku należy dostosować pod katem wymiarów do wzorcowych wymiarów, które można pobrać na naszej stronie w zakładce DO POBRANIA. Finalne projekty należy przesyłać w programach CorelDraw wersja do X5, Adobe Ilustrator wersja 8.0, Photoshop. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub problemów związanych z przygotowaniem projektu zawsze służymy pomocą.